Aktualizacja: 18.11.2014

Niestety nowa antena nie spełniła pokładanych w niej nadziei i w dniu dzisiejszym została zdemontowana przez Łukasza SP8EFJ. Na swoje miejsce powróciła poprzednia antena nadawcza wraz ze skróconym fiderem. Obecnie przemiennik funkcjonuje w zbliżony sposób do okresu przed awarią. Dziękujemy osobom odpowiedzialnym za przemiennik, w szczególności koledze Łukaszowi SP8EFJ, za trud i czas poświęcony na przywrócenie pełnej jego funkcjonalności.

Zapraszamy do łączności na SR8TA

Częstotliwość: TX: 145,7250 MHz RX: 145,1250 MHz Aktywowanie: CTCSS (103.5 Hz) QTH: Sucha Góra koło Krosna EmiTel  Echolink: 754475


 Aktualizacja: 17.11.2014

W dniu dzisiejszym zespół złożony z Łukasza SP8EFJ i Mateusza SP8MAK udał się do miejsca zainstalowania przemiennika w celu dokonania jego przeglądu.

Uszkodzeniu uległ fider anteny nadawczej. Został on wymieniony na inny. Wymieniono także element grzewczy systemu utrzymującego właściwą temperaturę filtrów w szafie przemiennika.

Wymieniona została również antena nadawcza. Obecnie testowana jest nowa konfiguracja przemiennika. Po zebraniu większej ilości opinii zostanie podjęta decyzja o dalszych pracach, w szczególności o losie anteny nadawczej.

Zapraszamy do łączności na SR8TA

Częstotliwość: TX: 145,7250 MHz RX: 145,1250 MHz Aktywowanie: CTCSS (103.5 Hz) QTH: Sucha Góra koło Krosna EmiTel  Echolink: 754475


Wiadomość: 15.11.2014

W czwartek (13.11.2014) w późnych godzinach wieczornych doszło do awarii części nadawczej przemiennika SR8TA zlokalizowanego na RTCN Sucha Góra koło Krosna. W wyniku zaistniałej usterki przemiennik jest obecnie częściowo wyłączony z eksploatacji (odbiornik wciąż pracuje, Echolink dostępny, choć z powodu awarii nadajnika niesłyszalny lokalnie).

Trwają prace przygotowawcze w celu uzyskania pozwolenia na wejście do obiektu EmiTela i usunięcia usterki.