Serdecznie zapraszamy wszystkich krótkofalowców i sympatyków krótkofalarstwa na coroczne spotkania podsumowujące Zawody o Replikę Lampy Ignacego Łukasiewicza. Spotkania odbywają się co roku w drugiej połowie października. Zazwyczaj miejscem spotkania jest teren skansenu Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.


Uwaga! W roku 2015 miejsce spotkania zostało przeniesione do budynku OSP w Turaszówce.


 

Szczegółowa mapa z lokalizacją skansenu znajduje się poniżej.

 

 

 

Rozpoczęcie oraz główne uroczystości odbywają się na terenie wiertni polsko kanadyjskiej (numer 22 na planie muzeum). Miejsce spotkania łatwo rozpoznać po charakterystycznej wieży wiertniczej.

 

 

W trakcie spotkania odbywa się między innymi podsumowanie ostatniej edycji Zawodów o Replikę Lampy Ignacego Łukasiewicza (około godziny 14:00), połączone z uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów. Wspólne biesiadowanie zwyczajowo jest połączone z ogniskiem zachęcającym do rozmowy i wymiany doświadczeń. Możliwe jest również zorganizowanie spacerów po terenie muzeum i zapoznanie się z licznymi jego atrakcjami.

 

 

W dziale "Wyprawy i spotkania" można znaleźć kilka zdjęć z wcześniejszych edycji spotkań na terenie skansenu Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.